Na ukończeniu biurowiec .KTW I w Katowicach

2018.02.01

Pierwszy z katowickich biurowców kompleksu .KTW, osiągnął z początkiem roku, stan surowy zamknięty. Oficjalne otwarcie obiektu .KTW I zaplanowano na 1 czerwca br.

Z budowy biurowca .KTW I zniknął już ostatni żuraw, a prace przeniosły się do wnętrza biurowca. Obecnie najbardziej intensywne prace są prowadzone na dachu technicznym, w częściach wspólnych oraz wewnątrz budynku, gdzie przybywa wyposażenia.

W podcieniu kondygnacji +6, czyli od spodu przewieszenia bryły biurowca, trwa montaż obudowy z siatki cięto-ciągnionej. Ten sam materiał jest równocześnie mocowany na rampie zjazdowej, prowadzącej na poziom -1. W podziemnej hali garażowej, wykonawca położył już posadzki żywiczne. Do końca inwestycji pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe.

Na poziomie +14 montujemy podkonstrukcje pod siatki cięto-ciągnione oraz beton architektoniczny. Z nich zostanie przygotowana obudowa dachu technicznego. W pracy na najwyższych piętrach wykorzystujemy techniki alpinistyczne. Część robót jest wykonywana z podestu zewnętrznego, którego położenie możemy regulować w zależności od potrzeb pracującego zespołu

- mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Biurowiec .KTW I dysponuje już wszystkimi windami. Obecnie trwają odbiory Urzędu Dozoru Technicznego. Hol główny ozdobiony został już okładzinami drewnianymi. W budynku wdrażany jest zintegrowany system zarządzania obiektem (BMS).

Oficjalne otwarcie pierwszego biurowca kompleksu .KTW zaplanowano na 1 czerwca 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.