Takiego wieżowca jeszcze Warszawa nie miała. Zaoferuje mieszkania z widokiem na cztery strony świata


2025.03.19
Autor: Bartosz Motorek
W centrum Warszawy, na działce przy ulicy Twardej 7 powstać ma wyjątkowy projekt apartamentowy, w ramach którego powstanie ponad 100-metrowy wieżowiec z ofertą m.in. dwupoziomowych mieszkań, obejmujących całą kondygnację. Na jakim etapie jest realizacja projektu?

Grupa Antczak przygotowuje się do realizacji unikatowej inwestycji wielofunkcyjnej na stołecznym rynku. Przy ulicy Twardej 7 w ścisłym centrum Warszawy powstać ma nowoczesna wieża mieszkalno-usługowa o charakterystycznej bryle w kształcie cyfry 7. Wniosek o pozwolenie na budowę jest na etapie procedowania w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego m. st. Warszawy.

Procedury administracyjne związane z inwestycją Twarda 7 są na zaawansowanym etapie. Współpracujemy zarówno z władzami Miasta, jak i właścicielami sąsiednich działek w celu wypracowania i sfinansowania optymalnych rozwiązań urbanistycznych dla okolicznych przestrzeni. Widzimy duże zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, mimo że nie prowadzimy jeszcze sprzedaży ani rezerwacji. Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę będziemy mogli zaprezentować oferty cenowe. Zakładamy, że prace budowlane potrwają około 24 miesiące
powiedział: Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak
Projekt inwestycji Twarda 7 w ścisłym centrum Warszawy, wiz. materiały inwestora
Projekt inwestycji Twarda 7 w ścisłym centrum Warszawy, wiz. materiały inwestora

Twarda 7 to unikatowa inwestycja na stołecznym rynku, nie tylko pod kątem projektowym, ale także jakościowym. Projekt budowlany wieżowca przygotowali architekci Mariusz Rutz i Radosław Szafran z pracowni JSK Architekci, którzy zaproponowali wysoki na 105 metrów budynek. Front apartamentowca oraz główne wejście do lobby znajdą się od strony ulicy Twardej. Ścianę bryły wzdłuż tej ulicy ustawiono równolegle do krawędzi jezdni, co sprawia, że rzut zbudowano na planie trapezu. Forma wyjściowa złożona jest z dwóch monolitycznych elementów – podium (13,5 m) oraz dominanty wysokościowej (105 m). Całość oparta jest na module konstrukcji (3 m). Materiałami użytymi na elewacjach będą jasny beton architektoniczny GRC oraz szkło.
Projekt inwestycji Twarda 7 w ścisłym centrum Warszawy, wiz. materiały inwestora
Projekt inwestycji Twarda 7 w ścisłym centrum Warszawy, wiz. materiały inwestora

Charakterystyczne wycięcie w wyjściowej bryle pozwoli na właściwe doświetlenie wszystkich mieszkań w sąsiednim budynku mieszkaniowym przy ul. Emilii Plater 55, tworząc pretekst do rozczłonkowania monumentalnej bryły w dolnej części. Geometria uskoków oparta będzie na module 1,5 m, wycinając bryłę wyjściową do 14. kondygnacji włącznie. Od kondygnacji 14 do 24 obiekt będzie mieć powtarzalny obrys.

Łącznie planowany wieżowiec posiadał będzie 24 kondygnacje naziemne i 3 podziemne. Łączna powierzchnia użytkowa to ponad 3 600 metrów kwadratowych, z czego część mieszkalna będzie miała 3 200 mkw. Parter Twarda 7 zostanie zagospodarowana pod działalność handlowo-usługową, natomiast od kondygnacji 2 do 6 pod przestrzenie biurowe. Powyżej zaplanowano łącznie 17 mieszkań jedno- i dwupoziomowych, obejmujących całą kondygnację, tj. z widokiem na cztery strony świata.

Komunikację budynku stanowić będzie trzon złożony z dwóch wind połączonych z holem i klatką schodową. Wyższe piętra opierać się będą głównie na trzonie komunikacyjnym wzmocnionym kablami sprężającymi, od którego wychodzić będą kolumny ukośne (zastrzały) podtrzymujące nadwieszenia. W części podziemnej zaplanowano garaż z w pełni zautomatyzowanym systemem parkowania, który pomieści 22 samochody. W południowej części działki przewidziano także 22 miejsca rowerowe.

Inwestor zobowiązał się do pokrycia kosztów przebudowy ulicy Twardej, a także przebudowy fragmentu ulicy Mariańskiej, który stanowi część projektowanego w tym miejscu woonerfu.

Komentarze


  • Marek
    Gość
    2025-03-27 11:28:14
    Podobne stoją na Ukrainie po ostrzale rakietowym

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.