Gdańsk ma nowy koncept dla studentów – all.inn już powstaje


2025.04.23
Autor: Bartosz Motorek
W niedalekiej odległości od od kilku gdańskich uczelni: PG, GUMed-u oraz WSTiH powstaje nowy koncept mieszkalny dedykowany studentom. Inwestycja all.in firmy Torus to nowoczesny, kameralny i wygodny projekt powstający w niewielkiej kamienicy we Wrzeszczu.

all.in to pierwsza inwestycja w tym segmencie rynku firmy Torus, która w ramach kameralnego projektu zaoferuje studentom wysoki standard zamieszkania. Obiekt realizowany jest przy ulicy Konarskiego we Wrzeszczu. Inwestorem jest spółka MiMiD Group powiązana właścicielsko z Grupą Torus.

W ramach inwestycji powstaje nowa, 4-kondygnacyjna kamienica, w której zaplanowano 35 kompletnie wyposażonych pokoi, każdy z aneksem kuchennym i łazienką. Oferta składa się głównie z 1-osobowych lokali, w tym 1 przystosowanym pod kątem osoby z ograniczeniami ruchowymi. Będzie też kilka pokoi dwuosobowych w konfiguracji dla par lub twin. Łącznie projekt pozwoli zamieszkać 40 studentom.
Projekt wnętrz inwestycji all.in, wiz. Torus
Projekt wnętrz inwestycji all.in, wiz. Torus

Na terenie inwestycji all.in powstanie prywatna, zielona strefa rekreacyjna, dostępna wyłącznie dla studentów o wielkości prawie 700 metrów kwadratowych. Akademik posiadał będzie przestronną kuchnię atrakcyjne strefy wspólne, z dużym stołem, salę wypoczynku i rekreacji, pralnio-suszarnię, strefę fitness wyposażoną w sprzęt sportowy, a także dwa odseparowane pokoje do cichej pracy indywidualnej bądź w niewielkich grupach.

Inwestor zakłada, że pozwolenie na użytkowanie ma zostać wydane w drugim kwartale 2026 roku. Pierwsi lokatorzy mają się pojawić kilka tygodni po jego uzyskaniu. Za projekt architektoniczny budynku, a także aranżację wnętrz odpowiada dział projektowy firmy Torus, która jest też generalnym wykonawcą inwestycji. Ponadto spółka będzie pełniła rolę operatora oraz zarządcy obiektu.

- Projekt architektoniczny jest w dużej mierze wynikową miejscowego planu. Prostota bryły, kolory, nachylenie dachu, stolarka okienna – mieliśmy tutaj ścisłe wytyczne. Detalem nawiązujemy do otoczenia i zabytkowych willi, jak budynek ambasady, ale nie tracimy też z oczu młodych ludzi, którym ten obiekt ma służyć. Staraliśmy się więc połączyć zewnętrzną klasykę, którą dostrzec można chociażby w gzymsach i boniowaniach, z nowoczesnością, która skumulowana jest w środku budynku – mówi Beata Radulska, Architekt w firmie Torus.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.